آیین نامه انظباطی   
 
 

به نام مهربان ترين

ولی گرامی ؛

با استعانت از ذات احدیت و تکیه بر عنایات و الطاف حضرت ولی عصر (عج) قدم بر سال تحصیلی جدید می گذاریم و در همان آغاز ، آرزو  می کنیم دخترانمان با شور و نشاطی وصف ناپذیر کوله بار کودکیشان را مملو از آموزه های علمی و اخلاقی نمایند . بی شک همراهی صمیمانه ی ما و شما خوبان ، سایه بانی از آرامش و آسایش را برای آینده ی فرشته های کوچکمان خواهد ساخت . بدین منظور در دفترچه ی پیش رو آیین نامه و دستورالعمل های مربوطه بصورت مدون تقدیم حضورتان می گردد تا با مرور و مطالعه ی آن از قوانین و مقررات مدرسه آگاهی کامل حاصل گردد :  

1- ساعت حضور دانش آموزان از شنبه تا چهارشنبه 25 : 7 و پایان آن 45 :14    می باشد .

روزهای پنج شنبه دبستان تعطيل مي باشد . اگر به علل مختلف از جمله مناسبتهای خاص ، ضرورت فصول و ایام جشنواره تغییراتی در آن حاصل شود حتماً پیشاپیش به اطلاع خواهد رسید . فقط تا 20 دقیقه قبل و بعد از ساعت کار مدرسه ، مسئولیت حضور نوگلانمان را می پذیریم . ( به جزء کسانی که از سرویس مدرسه استفاده می کنند . )

2- شروع برنامه صبحگاه رأس ساعت 25 :7 می باشد . لذا پسندیده تر آن است که نوگلانمان قبل از شروع برنامه ی صبحگاه در مدرسه حضور یابند .

3- در صورت غیبت دانش آموز علت غیبت وی را تا ساعت 8 صبح به روابط عمومی دبستان اطلاع داده و تکالیف روازنه ایشان را در پایان ساعت کاری مدرسه از طریق سایت www.crf.ir دریافت نمایید . این امر موجب می شود  دانش آموزان روز پس از غیبت ، بدون تکلیف در کلاس حضور پیدا نکند چرا که هیچ عذری در این مورد پذیرفتنی نیست . از پذیرفتن دانش آموزان بیمار که بیش از یک روز غیبت دارند به دلیل سرایت بیماری به دیگران معذوریم . لذا تقاضا داریم حضور همراه با گواهی پزشک مبنی بر بهبودی کامل باشد .

4- هرگونه تغییر در برنامه آمدوشد عزیزمان باید کتباً به ناظم پایه اعلام گردد و از پذیرفتن هرگونه پیغام به صورت تلفنی و یا توسط دانش آموز جداً معذوریم .

5- پوشیدن اونیفورم مدرسه و داشتن ظاهری مرتب و پاکیزه و استفاده از چادر ساده ( نه عربی و نه ملّی ) برای دانش آموز و مادر الزامی است . ( دانش آموزان پایه اول و دوم می توانند بصورت دلخواه از چادر استفاده نمایند . )

6- تقاضا می کنیم برای تهیه ی گل سر و کیف و کفش و ... ساده ی آن ها را خریداری نمایید . از پوشیدن جوراب ساق کوتاه و کفش پاشنه بلند خودداری کنند .

7- دخترانمان از به همراه آوردن لوازم التحریر متفرقه و فانتزی به غیر از لوازمی که مدرسه در اختیارشان قرار داده و همچنین استفاده از زیور آلات اعم ار طلا و بدلیجات جداً خودداری کنند .

8- هدیه دادن به دوستان توسط دانش آموز قابل قبول نمی باشد . ( مگر در موارد خاص البته با هماهنگي قبلي از طریق مسئول پايه مربوطه )

9- نام و نام خانوادگی دانش آموز بر تمامی وسایل تحصیلی مانند لوازم التحریر، وسایل نماز ، لباس ورزشی ، مقنعه ، روپوش ، چادر ، وسایل استخر و ... نوشته شود. در صورت جاماندن و گم شدن آنها فوراً برای دریافت آن مراجعه نمایید زیرا پایان هر ماه با نظارت مدرسه و رضایت خانواده به مصرف خیریه خواهد رسید .

10- از نوشتن موارد خاص آموزشي و تربیتی در دفاتر و صمیمانه های دانش آموز جداً خودداری فرموده و موارد لازم را با تعیین وقت قبلی از طریق روابط عمومی مدرسه به اطلاع مسئولین برسانید .

11- از ساعت 12/30 الی 13 به جهت فریضه ی نماز روابط عمومی پاسخگوی اولیای گرامی نمی باشد .

12- اگر مسأله یا موردی در خصوص دخترعزیزمان هست که اطلاع از آن برای حفظ سلامتی او در مدرسه لازم است آن را با مسئول پايه ی مربوطه در میان بگذارید .

13-  خواهشمندیم تمامی اطلاعیه ها و دعوت نامه های ارسالی از طرف مدرسه را با دقت مطالعه نموده و مفاد آن ها را اجرا نمایید . با توجه به اینکه جلسات آموزش خانواده از طرف مدرسه با حضور کارشناسان مجرب برگزار می گردد حضور فعال و به موقع در جلسات و شرکت در دوره های آموزشی حائز اهمیت بوده و در کارنمای پایانی اولیا ثبت می گردد.

14- لطفاً در صورت تغییر شماره تلفن یا نشانی منزل در اسرع وقت مدرسه راکتباً مطلع سازید .

15-  تقاضا می کنیم انتقادات و پیشنهادات سازنده ی خود را در خصوص عملکرد مسئولین و برنامه های مدرسه به صورت حضوری یا غیرحضوری (نامه) با مدیر مدرسه  در میان بگذارید و از مطرح نمودن آن ها با نوگلانمان جداً خودداری کنید تا دنیای کوچکشان برای همیشه شاد و پرنشاط بماند .

16- ثبت نام در این واحد آموزشی یکساله می باشد و برای سالهای آینده متناسب با شرایط دانش آموز توسط شورای آموزشی و پرورشی بنیاد تصمیم گیری خواهد شد .

17-  بیایید الگوی رفتاری و تربیتی خوبی برای فرزندان خود باشیم ، برای جلوگیری از هرگونه تناقض بین محیط مدرسه و خانواده در کلیه امور ، از جمله تماشای فیلمها ، شرکت در مجالس ، میهمانی ها و نوع پوشش دقت لازم را مبذول داشته و در جلسات مدرسه با پوششی که مورد تأیید مدرسه می باشد حضور بهم رسانید . ( چادرهای عربی، ملی ، جوراب نازک و آرایش مورد تأیید مدرسه           نیست ) .

18- با توجه به گروه سنی دانش آموزان دبستان لطفاً از در اختیار قرار دادن گوشی موبایل ، تبلت ، اینترنت و ... به غیر از موارد قابل کنترل آموزشی جداً خودداری شود .

 

با امید تعجیل در ظهور مولا و سرور کائنات آقا امام زمان و بهروزی برای شما .